Alfa kursusest

Oleme loodud koguduse poolt, koguduse jaoks ja tegutseme koguduste kaudu

Alfa kursus sai alguse 1977. aastal Londonis, Holy Trinity Brompton’i kirikus (HTB). 1990. aastal võttis Nicky Gumbel Alfa korraldamise üle ja muutis selle kursuseks neile, kes ei kuulu kirikusse. Alfa kursusel osalevate inimeste arv kasvas kiiresti sadadesse ja see äratas teiste kirikute tähelepanu, kes otsisid samuti tõhusat evangeeliumi jagamise vahendit.

See kõik viis 1993. aastal esimese Alfa konverentsi korraldamiseni HTB kirikus, kus osales üle 1000 kirikujuhi, et õppida Alfa kursuse läbiviimise kohta ning uurida, kuidas oleks seda võimalik kasutada oma kogudustes. Kuna huvi kasvas, hakati korraldama Alfa konverentse juba rahvusvaheliselt. 1994. aastal filmiti algne Alfa videoloengute sari, et teha kursus kättesaadavaks võimalikult laiale auditooriumile.

Tänaseks on Alfa kursust proovinud miljonid inimesed üle maailma ja kursus on tõlgitud 112 erinevasse keelde. Alfa loengud on kaasajastatud tänapäevasele publikule Alfa filmisarjas ja Noorte Alfa sari on loodud selleks, et jõuda evangeeliumi sõnumiga noorema põlvkonnani. Isegi kui ajad on muutunud, on kogudused jätkuvalt kasutanud Alfa kursust tõhusa töövahendina, et jõuda Jeesuse Kristuse evangeeliumiga kadunud inimesteni.

Me oleme kirglikud ühtsuse suhtes

Alfa kursus on loodud selleks, et rõhutada kristluse põhitõdesid, milles kõik konfessioonid on ühel meelel. Me usume, et see, mis meid ühendab, on lõpmatult suurem kui see, mis meid lahutab. Alfa kursus on tõhus evangelisatsiooni vorm, kui seda teeb kohalik kogudus. Keskendudes kristliku usu põhitõdedele, avab see võimaluse kasutada Alfat peaaegu igas kontekstis, nii et igaühel on võimalus näha oma sõprade elu evangeeliumi poolt muudetuna.

Me usume, et kirik väärib parimat

Meie eesmärk on pidevalt toetada kogudusi materjalide ja töövahenditega, mille abil luua keskkond, kuhu inimestel on rõõm kutsuda oma sõpru, et arutleda nendega Jeesusest. Alfa sarjad on mõeldud selleks, et viia osalejad mitmenädalasele usuteekonnale. Iga kohtumine sisaldab evangeeliumi olulisi põhialuseid sellisel viisil, mis annab osalejatele võimaluse leida isiklikele küsimusele vastuseid elu, usu ja Jumala kohta.

Me anname selle kõik tasuta ära

Alfa kursuse materjalid on koguduste jaoks tasuta kättesaadavad ja me julgustame kogudusi samuti Alfat tasuta korraldama. Me usume, et igal inimesel peaks olema võimalus uurida elu ja kristlikku usku, kus iganes maailmas ta ka ei viibiks, ja seda ilma rahata. Alfa on mittetulundusühing, mis tegutseb annetajate abiga, et pakkuda materjale tasuta.