Anu lugu

Anu on Toilast Tallinna tulnud juuksur, kes tuli oma kliendi kutsel kristlikke põhitõdesid tutvustavale Alfa-kursusele, kus koges Jumalat ja vabanes öistest luupainajatest. Järgnevalt kirjeldab ta oma eelnevat elu, kristlaseks saamist ja milline on ta elu nüüd.

Millisest perest Sa tuled ja millega hetkel tegeled?
Ma olen pärit mittekristlikust perest. Erialalt olen juuksur ja olen töötanud selles ametis 10 aastat. Olen abielus ja hetkel lapsega kodune.

Milline oli Su elu enne kristlaseks saamist?
Minu elu oli tavaline noore inimese elu. Reisisin tihti ja veetsin aega sõpradega. Olulisel kohal oli raha, nii töötasin vahel lausa hilisõhtuni.

Mida arvasid kirikust enne, kui said ise kristlaseks?
Ma arvasin, et noored ei käi kirikus. Mulle meenutas kirik paika, kus käivad vanad inimesed, sest see on neile traditsiooniks jäänud. Ma ei uskunud, et keegi seal „päris asja“ kogeb.

Kuidas Sina jõudsid usuni?
Minu hobideks olid erinevad vaimsed praktikad, sh ka nõia juures käimine ja horoskoopidesse uskumine. Väiksest peale käisid minuga kaasas öised luupainajad. Salongis töötades sattusid ühel päeval, aga erinevatel aegadel, minu juurde üks mees ja naine Oleviste kogudusest. Hiljem sain teada, et nad on abielus. Nad ei öelnud, et on kristlased. Rääkisin sellele mehele oma öistest luupainajatest ja ta kostis: „Ütle „Jeesus“ – see vabastab hetkega“. Vastus üllatas mind, sest tegemist oli tätoveeringuid täis motikamehega. Kuna aastatega oli see abielupaar mu usalduse võitnud, vastasin: „Kui meeles on, siis ütlen.“ Samal korral kutsus ta mind ka paari kuu pärast Oleviste kirikus algavale Alfa-kursusele, lubades meelde tuletada, kui see päev läheneb. Jäädes viisakaks, nõustusin kutsega, aga sisimas lootsin, et kaks kuud on pikk aeg ja ehk ta unustab. Aga ta viis mind siiski Alfale. Kui olin paar korda kursusel käinud, tuli mul öine luupainaja, mis taandus, kui ütlesin oma mõttes „Jeesus“. See oli minu jaoks väga harukordne, kuna terve elu polnud nende vastu miski aidanud. Alfa kestis kolm kuud. Seal hakkasin uskuma Jumalasse ja sain peale kursust ristitud ning Oleviste koguduse liikmeks.

Mis vaimustas Sind usu ja kristlaste juures kõige rohkem?
Mind vaimustas see, et kirikus kohatud inimesed olid hästi sõbralikud ja positiivsed. Lisaks julgesid nad end avada ja rääkida sellest, mis on päriselt nende südames ning mida nad tunnevad.

Mis on kristlaste juures Sulle pettumust valmistanud?
Kui kristlased ei käitu Piibli tõdede järgi või teevad hoopis nende vastu.

Mis muutus Sinu elus?
Muutus praktiliselt kõik. Mul kadusid ära vanad sõbrad, muutusid riietusstiil ja kõnepruuk. Lõpetasin vaimsed praktikad, mis polnud seotud kristlusega. Jumal andis palju enamat: uued sõbrad, muutis mind inimeste suhtes enesekindlamaks ja armastavamaks.

Millised on olnud suurimad raskused usuteel?
Minu jaoks on kõige raskem see, kui olen inimeste poolt haiget saanud. Tean täpselt, mida Piibel ütleb: andesta, armasta ja soovi head – siiski on vahel seda raske teha.

Mis takistab Sinu meelest inimestel tulla Kristuse juurde?
Usutee alguses ei olnud mul häbi Jeesusest teistele rääkida ja mu perekond aktsepteeris seda, kuigi see šokeeris neid. Probleeme tekib, kui oma usu tunnistamisel satutakse pahameele või kiusamise ohvriks. Kindlasti on mõningatel juhtudel takistuseks eneseuhkus ja kartus teiste arvamuse ees.

Kuidas Sa koged Jumalat oma elus?
Hetkel loen palju kristlikku kirjandust ja olen seal kogenud Jumala isiklikku kõnetust ning teinud oma elus muudatusi, kahetsenud oma käitumisviise ja püüan elada paremini.

Mida sooviksid, et Jumal teeks Su eluga?
Ma sooviks minna mõnele misjonireisile või kuhugi vabatahtlikuks. Materiaalse poole pealt sooviksin, et saaksime endile oma kodu.

Millist nõu tahaksid anda inimesele, kes kahtleb kristlikus usus?
Piibel ütleb: Sest igaüks, kes hüüab appi Issanda nime, päästetakse (Rm 10:13). Oma elu raskustes hüüa appi Jeesuse nime ja sa näed, kuidas Jumal hakkab tegutsema. Lisaks soovitan sul osa võtta Alfa-kursusest, kus leiad vastused oma küsimustele.

Loo autor: Marcus Zujev

Intervjuu on algselt ilmunud ajakirjas Teekäija: https://teek.ee/teemad/10-tunnistus/3086-jeesuse-nimi-vabastas-oeistest-luupainajatest